ANASAYFA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

TANITIM
AKADEMİK PERSONEL
ÖĞRENCİ
LİSANS
YÜKSEK LİSANS
DOKTORA
SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ
MEZUNLARIMIZ
İDARİ YAPI
GÖREV DAĞILIMI
ULUSLARARASI İLİŞKİLER TOPLULUĞU
FAKÜLTEMİZ
ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ

 

 

English

MEVLANA DEĞİŞİM PROGRAMLARI

Pic 1

 

Mevlana Değişim Programı, yurtiçinde eğitim veren yükseköğretim kurumları ile yurtdışında eğitim veren yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimini gerçekleştirmeyi amaçlayan bir programdır. 23 Ağustos 2011 tarih ve 28034 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Yönetmelik ile birlikte yurt dışındaki yükseköğretim kurumları ile ülkemizdeki yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişiminin önü açılmıştır.

 

Değişim programına katılmak isteyen öğrenciler en az bir en fazla iki yarıyıl eğitim için; öğretim elemanları ise en az 1 hafta en fazla 3 ay süreyle dünyadaki yükseköğretim kurumlarında ders vermek üzere programdan faydalanabilirler. Benzer şekilde dünyanın bütün bölgelerinden de öğrenci ve öğretim elemanları Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarına program kapsamında gelerek eğitim-öğretim faaliyetlerine katılabilirler.

Bölüm politikası olarak değişim programlarına önem vermekte ve Mevlana programı çerçevesinde daha fazla Üniversite ile anlaşmalar yapılarak hem anlaşma yapılan ülke ve üniversite sayısını çeşitlendirmeyi hem de değişim programına katılan öğrenci sayısını arttırmayı amaçlamaktayız.

Söz konusu program, ortaklık kurulan üniversiteler ve başvuru koşullarına ilişkin bilgi için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

 

 

MEVLANA PROGRAMI

©2010 DEPARTMENT OF INTERNATIONAL RELATIONS All rights reserved.