ANASAYFA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

TANITIM
AKADEMİK PERSONEL
ÖĞRENCİ
LİSANS
YÜKSEK LİSANS (TEZLİ)
DOKTORA
SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ
MEZUNLARIMIZ
İDARİ YAPI
GÖREV DAĞILIMI
ULUSLARARASI İLİŞKİLER TOPLULUĞU
FAKÜLTEMİZ
ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ

 

 

English

ERASMUS & FARABİ DEĞİŞİM PROGRAMLARI

Pic 1 Bölümümüz, Avrupa üniversiteleri arasında çok yönlü işbirliğini teşvik etmeye yönelik bir program olan Erasmus aracılığıyla, Avrupa Birliği üyesi ülkelerin çeşitli üniversiteleri ile kısa süreli öğrenci ve akademik personel değişimi konusunda ortaklıklar kurmuş durumdadır. Erasmus programı çerçevesinde 2018 yılı itibariyle lisans düzeyinde yaklaşık 400 öğrenci, Avrupa'da anlaşmaların bulunduğu üniversitelerde değişim programına katılmıştır.

Bölümümüz, ayrıca Türkiye’deki yüksek öğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim üyesi değişimi öngören Farabi Programı aracılığıyla da çok sayıda üniversitenin Uluslararası İlişkiler Bölümleriyle lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde işbirliği yapmaktadır.

Bölüm politikası olarak değişim programlarına önem vermekte ve özellikle Erasmus programı çerçevesinde daha fazla Üniversite ile anlaşmalar yapılarak hem anlaşma yapılan ülke ve üniversite sayısını çeşitlendirmeyi hem de değişim programına katılan öğrenci sayısını arttırmayı amaçlamaktayız.

Söz konusu programlar, ortaklık kurulan üniversiteler ve başvuru koşullarına ilişkin bilgi için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

 

 

ERASMUS PROGRAMI

FARABİ PROGRAMI

©2010 DEPARTMENT OF INTERNATIONAL RELATIONS All rights reserved.